Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP/Paulo Duarte
10. októbra 2018 12:02 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

J&T Banka manažuje vydanie dlhopisov za 240 mil. eur

Ide o dlhopisy Tatry mountain resorts s objemom emisie 90 mil. eur a dlhopisy J&T Finance Group SE s objemom emisie 150 mil. eur.

J&T Banka bude v najbližších týždňoch manažovať vydanie ďalších korporátnych dlhopisov v celkovej hodnote 240 mil. eur. Ide o dlhopisy spoločnosti Tatry mountain resorts s objemom emisie 90 mil. eur a dlhopisy J&T Finance Group SE s objemom emisie 150 mil. eur. Informovala o tom J&T Banka.

Podpora domácej ekonomiky

“Slovenskí investori vnímajú dlhopisy ako možnosť podieľať sa na biznise lokálnych firiem a projektov, ktoré poznajú, môžu ich priamo vidieť a participovať na ich rozvoji. Navyše tak podporujú domácu ekonomiku,” vysvetľuje záujem klientov o dlhopisy domácich firiem riaditeľka J&T Banky na Slovensku Anna Macaláková.

Spoločnosť Tatry mountain resorts emitovala uvedené dlhopisy 10. októbra. Menovitá hodnota jedného dlhopisu je tisíc eur. Ročný úrokový výnos predstavuje 4,4 % a úrok bude vyplácaný polročne. Splatnosť dlhopisov je 10. októbra 2024.

J&T Finance Group SE vydá dlhopisy 26. októbra. Menovitá hodnota jedného dlhopisu je takisto tisíc eur. Ročný úrokový výnos predstavuje 4 % a úrok bude vyplácaný polročne. Splatnosť dlhopisov je 26. októbra 2023. Aktuálne ide v poradí už o deviatu emisiu dlhopisov tejto skupiny.

Záujem o dlhopisy potvrdzuje prieskum

Záujem slovenských investorov o korporátne dlhopisy domácich firiem potvrdil aj nedávny prieskum medzi dolárovými milionármi Wealth Report 2018, ktorý J&T Banka na Slovensku uskutočnila už po siedmy raz. Vyplynulo z neho, že dlhopisy tvoria až 30 % investičného portfólia bohatých, čo je v porovnaní so svetom dvojnásobok.

Prieskum ukázal aj to, že Slováci dlhopisom veria. Až 32 % slovenských investorov si myslí, že práve investícia do dlhopisov im v najbližších 10 rokoch prinesie najzaujímavejšie zhodnotenie.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame