Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
JaT Banka
Ilustračné foto, JaT Banka
20. mája 2019 11:32 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

J&T Banka dosiahla vlani čistý konsolidovaný zisk 81 mil. eur

V minulom roku spoločnosť upísala rekordný počet dlhopisových emisií, čo sa prejavilo aj na raste poplatkových výnosov.

J&T Banka dosiahla v minulom roku čistý konsolidovaný zisk 81 mil. eur. Podľa spoločnosti je to medziročný pokles o 5 %. Bilančná suma stúpla o 4,96 % na 5,835 mld. eur. „Nárast bilančnej sumy banky aj dosiahnutý čistý zisk sú dôkazom, že banka je vo výbornej kondícii a stále sa rozvíja,“ povedala riaditeľka J&T Banky na Slovensku Anna Macaláková.

Na Slovensku banka administruje klientske aktíva vo výške 2,87 mld. eur. K celkového dosiahnutému hospodárskemu výsledku banky prispelo najmä uvedenie dlhopisových emisií a zmenkových programov. Vlani banka uviedla na trh 24 emisií v celkovej nominálnej hodnote viac ako 1,55 mld. eur, pričom reálne upísaný objem predstavoval 1,45 mld. eur. Prejavilo sa to aj na raste poplatkových výnosov. Čistý zisk z poplatkov a provízií medziročne vzrástol o 40 % na 62 mil. eur.

Rástli aj úvery

Popri financovaní prostredníctvom dlhopisov vzrástol tiež objem poskytnutých úverov. Ku koncu roka 2018 to bolo 2,78 mld. eur, čo je medziročný nárast o 3,5 %. Čisté úrokové výnosy na konsolidovanej úrovni vzrástli o 2 % na 148 mil. eur. Nárast úrokových sadzieb v uplynulom roku sa premietol aj do klientskych depozít. Ich objem ku koncu minulého roka bol 4,63 mld. eur, čo predstavuje medziročný nárast o 29,8 %. Výrazné zastúpenie majú termínované vklady, z ktorých takmer polovica má splatnosť rok a viac.

Ako úspešný možno v roku 2018 hodnotiť podľa vyjadrení spoločnosti aj celkový nárast klientskeho majetku v investičných produktoch. Oproti koncu predchádzajúceho roka vzrástli za rok 2018 celkové investície o 15,5 % na 5,64 mld. eur. Celkový objem v podielových fondoch, ktoré spravuje J&T Investiční společnost, vzrástol vlani o 12 % na 1,08 mld. eur.

O spoločnosti

J&T Banka pôsobí v oblasti privátneho a investičného bankovníctva. Spoločne s českou J&T Bankou, ruskou J&T Bank AO, chorvátskou J&T Bank a Poštovou bankou je súčasťou bankového a finančného holdingu J&T Finance Group SE.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame