Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Vincent Thian
22. januára 2018 10:29 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Japonský akciový trh v pondelok stagnoval

Hlavný tokijský index Nikkei 225 uzatvoril obchodovanie bez zmeny na úrovni 23 816,33 bodu.

Japonský akciový trh v pondelok stagnoval. Investori výraznejšie nereagovali na správu, že americký Senát sa zatiaľ nedohodol na dočasnom rozpočte federálnej vlády. Podľa ekonómov totiž nie je pravdepodobné, že rozpočtové provizórium bude trvať dostatočne dlho na to, aby spôsobilo vážnejšie hospodárske škody, uviedla agentúra AP. Hlavný tokijský index Nikkei 225 uzatvoril obchodovanie bez zmeny na úrovni 23 816,33 bodu.

Rozhodnutie by mohlo padnúť v pondelok

Federálna vláda v USA pracuje v núdzovom režime od víkendu po tom, čo o polnoci z piatka na sobotu uplynul konečný termín pre schválenie príslušného zákona. Dôvodom sú spory medzi republikánmi a opozičnými demokratmi, ktoré sa týkajú imigrácie a vládnych výdavkov. Na rozpočte, ktorý by zabezpečil financovanie vládnych úradov v prechodnom období do 8. februára, sa horná komora Kongresu nedohodla ani počas noci z nedele na pondelok. K hlasovaniu o provizórnom rozpočte sa má Senát vrátiť v pondelok na poludnie (miestneho času).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame