Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Aaron Favila
6. augusta 2018 9:19 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Japonský akciový trh v pondelok posilnil

Hlavný tokijský index Nikkei 225 posilnil o deväť bodov na 22 533 bodov.

Japonský akciový trh v pondelok posilnil. Nad hrozbou ďalšej eskalácie obchodných sporov medzi USA a Čínou totiž prevážili pozitívne údaje z amerického trhu práce. Hlavný tokijský index Nikkei 225 posilnil o deväť bodov na 22 533 bodov.

Podľa údajov federálneho ministerstva práce najväčšia svetová ekonomika v júli oproti predchádzajúcemu mesiacu spomalila tvorbu pracovných miest, prírastky však postačovali na to, aby miera nezamestnanosti klesla z úrovne štyri percentá na takmer 18-ročné minimum 3,9 %.

Čínska vláda zverejnila zoznam amerických tovarov vrátane polovodičov a priemyselných chemikálií v hodnote 60 mld. USD a oznámila, že na ne uvalí clá v rozsahu 5 až 25 %, pokiaľ Washington splní najnovšiu hrozbu zavedenia 25-percentného cla na čínske dovozy v hodnote 200 mld. USD ročne. Čína a USA už vzájomnú obchodnú výmenu zaťažili clami v hodnote desiatok miliárd dolárov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame