Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Shizuo Kambayashi
23. júla 2018 9:54 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Japonský akciový trh oslabil, investori vyhodnocovali závery summitu G20

Hlavný tokijský index Nikkei 225 klesol o 1,3 %.

Japonský akciový trh v pondelok oslabil. Investori vyhodnocovali závery summitu skupiny najväčších ekonomík sveta G20, ktorému počas víkendu dominovalo rastúce napätia v globálnych obchodných vzťahoch. Hlavný tokijský index Nikkei 225 klesol o 1,3 % na 22 401,08 bodu.

Ministri financií a centrálni bankári skupiny G20 v nedeľu vyzvali na intenzívnejší dialóg v obchodných sporoch, ktoré ohrozujú globálny hospodársky rast. V komuniké zo summitu konštatovali, že rast síce zostáva silný, je však „menej synchronizovaný“ a riziká v krátkodobom a strednodobom horizonte sa zvýšili.

Rokovania sa v Buenos Aires uskutočnili v atmosfére vystupňovaného napätia v medzinárodných obchodných vzťahoch. Americký prezident Donald Trump ešte v piatok zopakoval hrozbu uvaliť clá na čínske tovary v hodnote zhruba 500 mld. USD, čo približne zodpovedá celkovému objemu vlaňajších dovozov z Číny do USA. Washington už zaviedol clá na import ocele a hliníka z Európskej únie, Číny a ďalších krajín, na čo obchodní partneri USA reagovali odvetnými clami na americké tovary.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame