Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
2. júla 2018 9:09 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Japonský akciový trh v pondelok oslabil

Hlavný tokijský index Nikke 225 klesol o 1,3 %.

Japonský akciový trh v pondelok oslabil v reakcii na nepriaznivé údaje z domáceho a čínskeho priemyslu. Podľa prieskumu japonskej centrálnej banky dôvera medzi poprednými firmami prvýkrát po dvoch rokoch klesla, k čomu prispeli aj obavy z dopadov súčasného napätia v medzinárodnom obchode na exportne orientovanú ekonomiku.

Aktivita v čínskom spracovateľskom priemysle sa v máji spomalila, pričom štatistický úrad krajiny informoval, že sa znížil aj podiel exportu na celkovom výkone druhej najväčšej svetovej ekonomiky. Na vývozoch sú pritom závislé milióny pracovných miest v čínskom spracovateľskom odvetví.

Hlavný tokijský index Nikkei 225 klesol o 1,3 % na 22 019,07 bodu.

Tento piatok majú USA zaviesť 25-percentné clo na čínske tovary, ktorých ročný import dosahuje hodnotu 50 mld. USD. Čína pripravila odvetné clá v objeme 34 mld. USD. V nedeľu zároveň vstúpili do platnosti clá na americké produkty, ktorými reaguje Kanada na rozhodnutie Washingtonu o zvýšení dovozných ciel na výrobky z hliníka a ocele.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame