Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew
13. novembra 2017 10:22 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Japonský akciový trh v pondelok klesol

Hlavný tokijský index Nikkei 225 v pondelok oslabil o 0,6 %.

Japonský akciový trh v pondelok oslabil. Investori reagovali na vývoj akciovej burzy v New Yorku, kde hlavné indexy, ktoré posledný mesiac opakovane prepisovali historické maximá, uzavreli piatkové obchodovanie druhý deň v rade so stratou. Hlavný tokijský index Nikkei 225 klesol o 0,6 % na 22 547,06 bodu.

Pozornosť sa zameriava na sériu vyjadrení centrálnych bankárov, ktorú otvára v pondelok šéf japonskej centrálnej banky Haruhiko Kuroda. V ďalšej častí týždňa budú mať verejné vystúpenia najvyšší predstavitelia centrálnych bánk USA, Veľkej Británie aj eurozóny. Medzi dôležitými makroekonomickými dátami sa čaká na stredajšiu správu o inflácii a maloobchodných tržbách v USA. Vo štvrtok zase zverejnia aktualizované údaje o priemyselnej produkcii USA a Japonsko.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame