Japonský akciový trh v utorok posilnil, rástli aj indexy v USA

18. apríla 2017 10:41
SITA
Obchodovanie, graf, Call centrum, telefonovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Armando Franca

Hlavný tokijský index Nikkei 225 posilnil o 0,2 % na 18 397,04 bodu.

Japonský akciový trh v utorok pred stretnutím amerického viceprezidenta Mika Pencea s najvyššími predstaviteľmi krajiny posilnil. Investorov stále znepokojujú severokórejské ambície v oblasti vývoja balistických rakiet a jadrových zbraní, napätie však po najnovšom neúspešnom raketovom teste komunistickej Kórey mierne ustúpilo. Podľa agentúry AP k tomu prispel silný záver pondelkového obchodovania v New Yorku, ako aj presmerovanie pozornosti na otázky medzinárodného obchodu, ktoré by mali dominovať rokovaniam amerického viceprezidenta v Tokiu. Hlavný tokijský index Nikkei 225 posilnil o 0,2 % na 18 397,04 bodu.

Indexy v USA rástli

Napätie na Kórejskom polostrove sa zvýšilo v dôsledku rozvíjania raketového a jadrového programu Kórejskej ľudovodemokratickej republiky, s čím súvisia i doposiaľ najväčšie spoločné manévre USA a Južnej Kórey, či vyslanie údernej skupiny amerických vojenských plavidiel do tejto oblasti.

Akciový trh v USA v pondelok rástol. V prvý deň obchodovania po veľkonočnej prestávke posilnil index Dow Jones na 20 636,92 bodu, širší Standard & Poor’s 500 na 2 349,01 bodu a technologický Nasdaq na 5 856,79 bodu. Všetky tri hlavné indexy si pripísali zhodne 0,9 %.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články