Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračný graf
Ilustračné foto jscreationzs/FreeDigitalPhotos.net
7. decembra 2015 8:24 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Japonsko podľa centrálnej banky nepotrebuje zápornú depozitnú sadzbu

Podľa šéfa japonskej centrálnej banky Haruhika Kurodu sú úrokové sadzby v krajine už veľmi nízko.

V Japonsku nie je potrebné zaviesť negatívne úrokové sadzby. V pondelok to vyhlásil šéf japonskej centrálnej banky (BOJ) Haruhiko Kuroda s tým, že úrokové sadzby v krajine sú už veľmi nízko. Podľa Kurodu takýto krok nie je nevyhnutný. „Náš program kvantitatívneho a kvalitatívneho uvoľňovania má zamýšľaný vplyv na ekonomiku a finančné trhy. Banky zvyšujú poskytovanie úverov v reálnej ekonomike… obnovuje sa rovnováha,“ povedal Kuroda. „Preto si nemyslím, že by sme mali pristúpiť k negatívnej depozitnej sadzbe,“ dodal.

Hlbšie do mínusu poslala sadzby ECB   
Záporné depozitné sadzby zaviedla Európska centrálna banka (ECB), čo znamená, že penalizuje banky za to, že si u nej uskladňujú nadbytočné prostriedky. ECB chce dať bankám impulz, aby tieto prostriedky použili na poskytovanie úverov. ECB minulý týždeň zredukovala depozitnú sadzbu v rámci svojho najnovšieho úsilia o oživenie poskytovania úverov a inflácie v eurozóne. V súlade s očakávaniami analytikov ECB znížila depozitnú sadzbu na -0,3 % z úrovne -0,2.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies