Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Banka
ilustračné foto. pixabay.com
11. marca 2016 10:22 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Irán potrebuje plný prístup k medzinárodnému bankovému systému

Mohammad Nahavandian, šéf štábu iránskeho prezidenta Hassana Rouhaniho, to uviedol vo štvrtok. Výraznú úlohu podľa neho zohrá Londýn.

Irán potrebuje úplný prístup k medzinárodnému bankovému systému. Mohammad Nahavandian, šéf štábu iránskeho prezidenta Hassana Rouhaniho, to uviedol vo štvrtok. Podľa jeho slov má Londýn po odstránení sankcií významnú úlohu. „Potrebujeme oslobodenie bankových vzťahov v čo najkratšom čase a v čo najväčšom rozsahu. Londýn to môže zariadiť,“ povedal Mohammad Nahavandian.
Americké opatrenia ostávajú v platnosti
Medzinárodné sankcie voči Iránu, vrátane bankových reštrikcií, sa skončili v januári, keďže Teherán sa dohodol so svetovými mocnosťami, že obmedzí svoj jadrový program. Americké opatrenia sú naďalej v platnosti a vyplýva z nich, že banky a poisťovne vykonávajú transakcie s Iránom len opatrne. „Veľké banky stále trápia primárne sankcie zo strany USA, myslím, že musia prísť s veľmi jasnou interpretáciou, nakresliť čiaru medzi primárnymi a sekundárnymi sankciami,“ povedal. „Banky mimo USA by nemali mať obmedzenia v prípade akýchkoľvek transakcií s iránskymi bankami,“ doplnil.

Mohammad Nahavandian zároveň informoval, že Irán as k dohode o zmrazení produkcie ropy pridá až vtedy, keď získa späť svoj trhový podiel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame