Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze, čas, sporenie, investovanie
Ilustračné foto. pixabay.com
27. decembra 2017 12:01 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Investori nemajú záujem o fondy peňažného trhu

Ku koncu septembra bol podiel fondov peňažného trhu na celkových aktívach podielových fondov na úrovni 0,49 %.

Podiel fondov peňažného trhu na celkových aktívach podielových fondov sa neustále znižuje. Ako ďalej konštatovala Národná banka Slovenska (NBS), ku koncu septembra 2017 predstavoval ich podiel 0,49 %. Ku koncu júna to bolo 0,52 %, na konci marca to bolo 0,55 % a na konci roka 2016 to bolo 0,58 %.

Vedú zmiešané fondy

Najväčší podiel na celkových aktívach mali na konci septembra zmiešané fondy, a to 43,04 %. Nasledovali dlhopisové fondy, ktorých podiel bol 27,68 %. Na treťom mieste boli realitné fondy s podielom 17,73 %. Podiel akciových fondov na konci septembra dosiahol hodnotu 6,62 %. Podiel kategórie ostatných fondov, medzi ktoré sú zaradené napríklad zaistené fondy, špeciálne fondy alternatívnych investícií, špeciálne fondy cenných papierov a špeciálne fondy profesionálnych investorov, bol na konci deviateho mesiaca 4,44 %.

Na trhu je takmer 90 domácich fondov

Na finančnom trhu SR je kolektívne investovanie zastúpené šiestimi tuzemskými správcovskými spoločnosťami a jednou zahraničnou správcovskou spoločnosťou, pričom ku koncu septembra mali v správe 88 tuzemských otvorených podielových fondov. Tuzemské správcovské spoločnosti sú Asset Management Slovenskej sporiteľne, IAD Investments, Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky, Sandberg Capital, Tatra Asset Management a VÚB Asset Management. Zahraničnou správcovskou spoločnosťou je ČSOB Asset Management.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame