Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Morgan Stanley
Zdroj: AP Photo/Mark Lennihan/SITA
18. januára 2018 15:12 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Investičná banka Morgan Stanley vykázala zisk takmer 690 mil. USD

Ziskom na akciu v sume 84 centov pred zohľadnením jednorazového vplyvu nového daňového zákona, banka prekonala očakávania analytikov.

Zisk americkej investičnej banky Morgan Stanley v štvrtom kvartáli oslabil o 59 percent. Banka totiž musela v súvislosti s novým daňovým zákonom vo svojej bilancii odpísať odložené daňové aktíva v sume 990 mil. USD. Zisk Morgan Stanley za október až december klesol na 686 mil. USD, čiže 29 centov na akciu z úrovne 1,67 mld. USD, čiže 81 centov na akciu, na ktorej bol v rovnakom období pred rokom. Bez zahrnutia odpisov súvisiacich so zmenou daňového zákona bol zisk banky za štvrtý kvartál 84 centov na akciu, čím prekonala prognózy analytikov.

Divízii správy majetku sa darilo

Čisté výnosy banky v záverečnom štvrťroku vlaňajška sa medziročne zvýšili na 9,5 mld. USD z úrovne 9,02 mld. USD, na ktorej boli v rovnakom období predchádzajúceho roka. Počas októbra až decembra sa darilo divízii správy majetku, ktorá je už roky pre Morgan Stanley prioritná. Divízia vykázala zisk pred zdanením v objeme 1,2 mld. USD, čo bol medziročný rast z úrovne 891 mil. USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame