Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Intesa Sanpaolo
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Luca Bruno
5. februára 2016 16:34 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Intesa Sanpaolo za štvrtý kvartál so ziskom 13 mil. eur

Výsledok banky za štvrtý kvartál poškodilo to, že v novembri prispela 380 mil. eur k záchrane štyroch malých talianskych peňažných ústavov.

Najväčšia talianska retailová banka Intesa Sanpaolo za posledné tri mesiace minulého roka vykázala čistý zisk 13 mil. eur. Nenaplnila tak prognózu analytikov, ktorí očakávali, že bude vo výške zhruba 80 mil. eur. Výsledok banky za štvrtý kvartál poškodilo to, že v novembri prispela 380 mil. eur k vládou organizovanej záchrane štyroch malých talianskych peňažných ústavov.
Celoročný zisk bol viac ako dvojnásobný
Za celý minulý rok však Intesa dosiahla čistý zisk v objeme 2,74 mld. eur, čo je oproti zisku 1,25 mld. eur v roku 2014 viac ako dvojnásobný rast. Intesa v piatok uviedla, že z minuloročného zisku vyplatí dividendy v sume 2,4 mld. eur, čo je viac ako sa očakávalo. Jadrový kapitál Intesy je naďalej jedným z najsilnejších v Taliansku. Ukazovateľ kapitálovej primeranosti Tier 1 bol v závere vlaňajška na úrovni 13,1 %.

Členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo je VÚB banka. Svoje služby poskytuje prostredníctvom siete 193 retailových pobočiek, 29 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies