Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Intesa Sanpaolo
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Luca Bruno
4. septembra 2015 13:24 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Intesa Sanpaolo je pripravená zúčastniť sa záchrany troch bánk

Podľa správ v médiách Taliansko pracuje na pláne rekapitalizácie spoločností Carife, Banca Marche a Banca Popolare dell’Etruria.

Najväčšia talianska banka Intesa Sanpaolo je pripravená zúčastniť sa vládou podporovaného programu záchrany troch malých bánk, ktoré sa v súčasnosti nachádzajú pod špeciálnou správou a potrebujú kapitál. Uviedol to Gian Maria Gros-Pietro, člen dozornej rady Intesa Sanpaolo. Zároveň však dodal, že Intesa nebude kupovať žiadnu z problémových finančných inštitúcií. Podľa medializovaných správ Taliansko pracuje na pláne rekapitalizácie bánk Carife, Banca Marche a Banca Popolare dell’Etruria.

Členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo je VÚB banka. Svoje služby poskytuje prostredníctvom siete 193 retailových pobočiek, 26 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame