Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Počítač
Ilustračné foto. pixabay.com
25. októbra 2017 12:10 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA, voFinanciach.sk

Internetbanking na Slovensku sa čoraz viac rozširuje

V minulom roku použilo internetbanking 45 % Slovákov, únijnou jednotkou sú Dáni s 88 percentami.

Internetbanking na Slovensku je už rozšírený na takmer rovnakej úrovni, ako je priemer Európskej únie. V minulom roku použilo internetbanking 45 % všetkých Slovákov a za priemerom únie zaostali len o štyri percentuálne body. Informovala o tom Slovenská sporiteľňa, ktorá vychádzala zo štatistík Eurostatu.

Počet sa strojnásobil

Ešte v roku 2007 používalo internetbanking na Slovensku len 15 % ľudí, teda zhruba každý siedmy Slovák. S rastúcim pokrytím internetového pripojenia sa počas desiatich rokov počet strojnásobil. K zvyšovaniu používania internetbankingu prispieva podľa Slovenskej sporiteľne aj to, že banky začali ďalšiu vlnu aktívneho zvýhodňovania elektronického bankovníctva oproti pobočkám.

Priemer Európskej únie v rámci používania internetbankingu dosiahol 49 %. Česi sú lepší ešte o dva body a Rakúšania o ďalšie dva body. Jednotkou v únii sú Dáni s 88 percentami. Estónsko zaznamenalo podiel 79 %.

Zjednodušená správa financií

Internetbanking je pre klientov podľa Slovenskej sporiteľne najefektívnejší spôsob, ako môžu platiť a spravovať svoje financie z pohodlia domova cez počítač či na mobiloch, kdekoľvek im to príde vhod. Nové verzie internetbankingov a mobilných appiek bánk už dávno nie sú len o zostatkoch, platobných príkazoch a inkasách či servise platobných kariet.

„Klienti v nich môžu nájsť rôzne nástroje zjednodušujúce správu financií, rady ako lacnejšie bankovať so svojou bankou, ale aj na mieru šité ponuky úverových produktov, o ktoré môžu z pohodlia požiadať a online aj načerpať,“ vysvetľuje Branislav Jarábek, ktorý v Slovenskej sporiteľni zodpovedá za elektronické bankovníctvo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame