Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP/Paulo Duarte
9. júla 2018 15:19 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Indikátory OECD naďalej naznačujú celkový stabilný rast ekonomiky

Podľa OECD by mal pokračovať stabilný rast v USA a Japonsku, ale spomalenie čaká Veľkú Britániu a eurozónu.

Zložené vedúce indikátory (CLI), ktoré signalizujú ekonomickú aktivitu v najbližších šiestich až deviatich mesiacoch, naznačujú pokračovanie celkového stabilného hospodárskeho rastu Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD). V rámci hlavných ekonomík OECD sa očakáva pokračovanie stabilného rastu v USA a Japonsku, ale zmiernenie rastu vo Veľkej Británii a v eurozóne ako celku, vrátane Nemecka, Francúzska a Talianska.

Index pre celú OECD v máji mierne oslabil o 0,08 bodu na 99,9 bodu, čo však stále naznačuje stabilný rast. Na úrovni 99,9 bodu bol aj indikátor pre eurozónu, ale medzimesačne klesol výraznejšie, a to o 0,16 bodu. Nemecký CLI oslabil o 0,17 bodu na 100,2 bodu a francúzsky klesol o 0,14 bodu na 99,7 bodu.

Zložený vedúci indikátor Veľkej Británie si v máji pohoršil o 0,08 bodu, nachádzal sa len na úrovni 99,1 bodu. Americký CLI sa medzimesačne nezmenil a udržal sa vo výške 100,2 bodu. Podobne hodnota japonského indikátora sa nezmenila a zostala na úrovni 100 bodov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame