Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BCPB obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/Marián Peiger
31. mája 2015 9:32 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Index SAX posilnil nad 250 bodov

Akciový index bratislavskej burzy v uplynulom týždni potiahli najmä akcie farmaceutickej spoločnosti Biotika. Na druhej strane po znížení nominálnej hodnoty výrazne klesla trhová cena akcií Best Hotel Properties.

Burza cenných papierov v Bratislave (BCPB) v uplynulom týždni posilnila. Hodnota slovenského akciového indexu medzitýždenne stúpla o 5,46 bodu na 251,34 bodu. Posilňovali najmä akcie Biotiky, kým na druhej strane sa výrazne znížila hodnota akcií spoločnosti Best Hotel Properties, čo však vyplývalo predovšetkým zo znižovania nominálnej hodnoty týchto cenných papierov.

Akcie Best Hotel Properties pre znižovanie nominálnej hodnoty v uplynulom týždni dočasne vypadli z bázy indexu SAX. Cenné papiere spoločnosti sa pritom po precenení na konci uplynulého týždňa obchodovali na úrovni 3,20 eur za kus, kým týždeň predtým ešte pri pôvodnej nominálnej hodnote bol ich kurz 12,20 eur za kus. V uplynulom týždni oslabili aj akcie Slovnaftu o 6,9 % na 31 eur. Na druhej strane však výrazne posilnili akcie farmaceutickej firmy Biotika o 17,8 % na 53 eur. Mierne, o 0,4 % na 117,50 eur, si polepšili aj akcie VÚB banky a kozmeticky o jeden cent posilnili akcie Tatry mountain resorts na 21,31 eur.

Slovenský akciový index SAX otváral obchodovanie v uplynulom týždni na úrovni 245,88 bodu. Na tejto hranici zostal aj po pondelňajšom obchodovaní, avšak v utorok si polepšil až o 8,5 bodu na 254,38 bodu. Ďalšie posilnenie o 0,41 bodu zaznamenal v stredu na najvyššiu hodnotu počas týždňa 254,79 bodu. Následne prišla štvrtková korekcia o 3,47 bodu a piatkové kozmetické posilnenie o 0,02 bodu na záverečných 251,34 bodu.

Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave v uplynulom týždni dosiahol 240,7 mil. eur. V rámci anonymných obchodov sa zobchodovalo 3,3 mil. eur, pričom na obchody s akciami pripadlo 40 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovalo 194,9 mil. eur, anonymné obchody predstavovali 5,1 mil. eur a na obchody s akciami pripadlo 67,5 tis. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies