Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BCPB obchodovanie
Ilustračné foto SITA/Marián Peiger
17. januára 2016 14:42 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Index SAX počas týždňa posilnil tesne pod 300 bodov

V uplynulom týždni sa na bratislavskej burze z bázických titulov darilo najmä akciám Slovnaftu. Naopak oslabila VÚB banka.

Akciový index Burzy cenných papierov v Bratislave (BCPB) v minulom týždni posilnil. Hodnota SAX-u oproti predchádzajúcemu týždňu totiž vzrástla o 4,45 bodu na piatkových záverečných 299,44 bodu. Potiahli ho najmä akcie bratislavskej rafinérskej spoločnosti Slovnaft, darilo sa však aj cenným papierom Best Hotel Properties a Tatry mountain resorts.

Akcie Slovnaftu stúpli takmer o desatinu
Jediným titulom z bázy indexu SAX, ktorý v uplynulom týždni oslabil, bola VÚB banka. Cena jej akcií totiž medzitýždenne klesla o 8,1 % na 125 eur. Na druhej strane akcie Slovnaftu posilnili o 9,8 % na 60 eur, spoločnosti Best Hotel Properties o 3,1 % na 3,30 eura a firmy Tatry mountain resorts o 0,9 % na 23,10 eura. Bez zmeny zostala hodnota akcií Biotiky na úrovni 41 eur, OTP Banky Slovensko na 1,80 eura a SES Tlmače na 1,70 eura.

SAX v závere týždňa stúpol
Slovenský akciový index SAX otváral týždeň na úrovni 294,99 bodu. V pondelok mierne posilnil o 0,43 bodu, avšak už v utorok tieto zisky zmazal oslabením o 2,37 bodu tesne nad hranicu 293 bodov. V stredu sa situácia opäť obrátila a SAX naopak posilnil o 3,72 bodu, ku ktorým vo štvrtok pridal ďalších 2,67 bodu na úroveň 299,44 bodu. Na tejto hodnote už SAX zotrval aj po piatkovom obchodovaní.

Objem obchodov presiahol 150 miliónov eur
Celkový objem obchodov uzavretých na Burze cenných papierov v Bratislave v uplynulom týždni dosiahol 151,8 mil. eur. V rámci anonymných obchodov sa zobchodovalo 5,1 mil. eur. Na obchody s akciami pripadlo 55,1 tis. eur. Týždeň predtým sa na bratislavskej burze zobchodovalo 262,3 mil. eur, anonymné obchody predstavovali 6,2 mil. eur a na obchody s akciami pripadlo 9 tis. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies