Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Switzerland HSBC
Ilustračné foto SITA/Martial Trezzini/Keystone via AP, File
10. októbra 2018 11:17 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

HSBC v USA zaplatí pokutu, aby urovnala obvinenia zo zavádzania investorov

Dohoda rieši tvrdenia, že banka zavádzala investorov v otázke kvality cenných papierov založených na hypotékach pred finančnou krízou.

Britská banka HSBC dosiahla dohodu s americkým ministerstvom spravodlivosti o urovnaní obvinení v súvislosti s predajom cenných papierov založených na hypotékach pred vypuknutím finančnej krízy. HSBC v rámci urovnania zaplatí 765 mil. USD. Dohoda rieši obžalobu zo strany USA, že banka zavádzala investorov v otázke kvality týchto cenných papierov. Informuje o tom britský portál bbc.com.

Emisie cenných papierov v rokoch 2005 až 2007 viedli k vysokým stratám investorov, uviedla americká prokuratúra. HSBC však v súlade s bežnou praxou pri takýchto urovnaniach tieto tvrdenia nepriznala ani nepoprela. Vo vyhlásení banka uviedla, že odvtedy posilnila svoju vnútornú kontrolu a je „rada“, že prešetrovanie sa vyriešilo.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame