Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

HSBC a JPMorgan by sa mohli čiastočne presunúť do Luxemburska

Britain HSBC
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Matt Dunham)

Banky údajne uvažujú o presťahovaní častí svojho podnikania z Veľkej Británie do Luxemburska, keďže hrozí odchod Veľkej Británie z EÚ

Banky HSBC Holdings a JPMorgan Chase & Co uvažujú o presunutí časti svojho podnikania z Veľkej Británie do Luxemburska. Dôvodom je možnosť vystúpenia Británie z EÚ. Informovali o tom noviny Times. JPMorgan je podľa dostupných informácií blízko k otvoreniu sídla v Luxembursku, s tým, že banka bude uskutočňovať transakcie v rámci eurozóny. Otvára sa tak cesta pre viac amerických bánk, aby v prípade odchodu Veľkej Británie z EÚ, takzvaného Brexitu, premiestnili svoje podnikanie z krajiny.

Banky podľa novín Times taktiež berú do úvahy to, že EÚ uplatňuje tvrdšie pravidlá voči tým spoločnostiam, ktoré pôsobia mimo eurozóny. Noviny takisto uvádzajú, že zmeny pravdepodobne nepovedú k výraznému presunu pracovných miest do Luxemburska a Londýn v súčasnosti zostane európskym sídlom JPMorgan. Spoločnosti HSBC a JPMorgan situáciu nekomentovali.

Agentúra Reuters v marci informovala, že banky Standard Chartered a HSBC by mohli opustiť svoje londýnske sídla, aby sa vyhli nárastu bankovej dane, ktorá by ich dokopy vyšla na 2 mld. USD ročne.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 16. júna 2015 9:40Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...