Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Britain HSBC
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Matt Dunham)
16. júna 2015 9:40 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

HSBC a JPMorgan by sa mohli čiastočne presunúť do Luxemburska

Banky údajne uvažujú o presťahovaní častí svojho podnikania z Veľkej Británie do Luxemburska, keďže hrozí odchod Veľkej Británie z EÚ

Banky HSBC Holdings a JPMorgan Chase & Co uvažujú o presunutí časti svojho podnikania z Veľkej Británie do Luxemburska. Dôvodom je možnosť vystúpenia Británie z EÚ. Informovali o tom noviny Times. JPMorgan je podľa dostupných informácií blízko k otvoreniu sídla v Luxembursku, s tým, že banka bude uskutočňovať transakcie v rámci eurozóny. Otvára sa tak cesta pre viac amerických bánk, aby v prípade odchodu Veľkej Británie z EÚ, takzvaného Brexitu, premiestnili svoje podnikanie z krajiny.

Banky podľa novín Times taktiež berú do úvahy to, že EÚ uplatňuje tvrdšie pravidlá voči tým spoločnostiam, ktoré pôsobia mimo eurozóny. Noviny takisto uvádzajú, že zmeny pravdepodobne nepovedú k výraznému presunu pracovných miest do Luxemburska a Londýn v súčasnosti zostane európskym sídlom JPMorgan. Spoločnosti HSBC a JPMorgan situáciu nekomentovali.

Agentúra Reuters v marci informovala, že banky Standard Chartered a HSBC by mohli opustiť svoje londýnske sídla, aby sa vyhli nárastu bankovej dane, ktorá by ich dokopy vyšla na 2 mld. USD ročne.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies