Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Práca, ľudia, ekonomika
Ilustračné foto. pixabay.com
17. januára 2019 9:43 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Hrozbou pre podnikanie je podľa Allianzu aj nedostatok pracovnej sily

Nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily sa dostal medzi 10 najväčších hrozieb podnikania.

Hrozbou pre podnikanie je podľa Allianz – Slovenskej poisťovne aj nedostatok pracovnej sily. Vyplýva to z tohtoročného 8. prieskum globálnych podnikateľských rizík spoločnosti Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS), ktorý odzrkadľuje odpovede vyše 2 400 expertov na poistné riziká z 86 krajín sveta.

Nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily sa medzi 10 najväčších hrozieb podnikania podľa poisťovne dostal vôbec po prvýkrát. Meniaca sa demografická krivka, neistota okolo brexitu či nedostatok talentov v oblasti digitálnej ekonómie spôsobili, že toto riziko je podľa poisťovacích expertov čoraz vážnejšou hrozbou najmä v krajinách strednej a východnej Európy, vo Veľkej Británii, v USA, v Kanade a v Austrálii.

Úniky údajov, škandály v oblasti ochrany súkromia, rozsiahle technologické výpadky, ale aj zavedenie prísnejších pravidiel na ochranu údajov v EÚ a v ďalších krajinách podľa Allianzu spôsobili, že aj kybernetické riziká sa stali hlavnou hrozbou podnikania v roku 2019. Podľa najnovšieho rebríčka Allianz Risk Barometer 2019 totiž kybernetické útoky (37 %) spolu s prerušením výroby (37 %) vyšli ako najväčšie globálne obchodné riziká. Za nimi nasledujú prírodné katastrofy (28 %) a zmeny v legislatíve a regulácii (27 %).

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame