Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ministerstvo financií MF
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
17. júna 2015 14:17 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Harmonizácia daňových základov v EÚ je podľa Kažimíra dobrá vec

Minister financií Peter Kažimír tvrdí, že zjednotenie daňových základov pri dani z príjmov v rámci únie môže pomôcť európskemu biznisu.

Zjednotenie daňových základov pri dani z príjmov v rámci Európskej únie by mohla byť dobrá vec. Tvrdí to minister financií Peter Kažimír, podľa ktorého by to pomohlo najmä podnikaniu v rámci spoločenstva. „V rámci ďalšej integrácie je potrebné operovať aj s touto otázkou. Ale nie kľúčovo preto, aby mal niekto kontrolu nad sadzbami alebo nad daňovými základmi, ale preto, aby sme pomohli európskemu biznisu,“ vyhlásil na stredajšej tlačovej konferencii.

Firmy podnikajúce v únii by tak podľa neho mohli ušetriť napríklad na daňových poradcoch či audítoroch. „Z tohto pohľadu zjednotenie pravidiel, ktoré by sa mali vzťahovať napríklad k daňovému základu, považujem za dobrú vec,“ hovorí Kažimír s tým, že diskusia o jednotných daňových základoch v rámci únie je podľa neho nezvratná a je lepšie sa rokovaní zúčastňovať ako sa tváriť, že táto téma neexistuje. „My sme pripravení na tejto téme sa zúčastniť. Samozrejme v tom duchu, aby nás takýto model nepoškodzoval z hľadiska národných záujmov,“ hovorí minister.

Minister zároveň pripomenul, že už v súčasnosti je silne harmonizovaná oblasť dane z pridanej hodnoty. Novinkou nie sú ani diskusie o zjednocovaní daňových základov pri dani z príjmov. „Táto téma je tu prítomná už minimálne sedem – osem rokov,“ doplnil.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame