Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Harmonizácia daňových základov v EÚ je podľa Kažimíra dobrá vec

Ministerstvo financií MF
Ilustračné foto SITA/Michal Burza

Minister financií Peter Kažimír tvrdí, že zjednotenie daňových základov pri dani z príjmov v rámci únie môže pomôcť európskemu biznisu.

Zjednotenie daňových základov pri dani z príjmov v rámci Európskej únie by mohla byť dobrá vec. Tvrdí to minister financií Peter Kažimír, podľa ktorého by to pomohlo najmä podnikaniu v rámci spoločenstva. „V rámci ďalšej integrácie je potrebné operovať aj s touto otázkou. Ale nie kľúčovo preto, aby mal niekto kontrolu nad sadzbami alebo nad daňovými základmi, ale preto, aby sme pomohli európskemu biznisu,“ vyhlásil na stredajšej tlačovej konferencii.

Firmy podnikajúce v únii by tak podľa neho mohli ušetriť napríklad na daňových poradcoch či audítoroch. „Z tohto pohľadu zjednotenie pravidiel, ktoré by sa mali vzťahovať napríklad k daňovému základu, považujem za dobrú vec,“ hovorí Kažimír s tým, že diskusia o jednotných daňových základoch v rámci únie je podľa neho nezvratná a je lepšie sa rokovaní zúčastňovať ako sa tváriť, že táto téma neexistuje. „My sme pripravení na tejto téme sa zúčastniť. Samozrejme v tom duchu, aby nás takýto model nepoškodzoval z hľadiska národných záujmov,“ hovorí minister.

Minister zároveň pripomenul, že už v súčasnosti je silne harmonizovaná oblasť dane z pridanej hodnoty. Novinkou nie sú ani diskusie o zjednocovaní daňových základov pri dani z príjmov. „Táto téma je tu prítomná už minimálne sedem – osem rokov,“ doplnil.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 17. júna 2015 14:17Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...