Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Guvernér NBS Jozef Makúch
Guvernér Národnej banky Slovenska Jozef Makúch. SITA/Ján Slovák
27. novembra 2018 12:43 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Guvernér NBS Jozef Makúch sa vzdáva funkcie

Minimálne do 1. marca 2019 však ešte svoju funkciu zastávať bude.

AKTUALIZOVANÉ

Guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Jozef Makúch predložil bankovej rade oznámenie o vzdaní sa funkcie guvernéra, a to uplynutím 1. marca 2019.

V prípade neskoršieho dňa účinnosti vymenovania nového guvernéra NBS až do tohto neskoršieho dňa bude Makúch plne zastávať a vykonávať funkciu guvernéra. Informovala o tom NBS prostredníctvom tlačového komuniké.

Zmena sa zrejme chystá aj na ministerstve financií

Podľa medializovaných informácií by Makúcha na poste guvernéra centrálnej banky mal vystriedať súčasný minister financií Peter Kažimír. Avšak niekoľkomesačné špekulácie nechce rezort financií komentovať. Na otázky médií Kažimír vždy odpovedal len stroho, a to že sa venuje rozpočtu na budúci rok. Makúch naznačil svoj odchod z postu guvernéra centrálnej banky prvýkrát na jeseň.

Čítajte aj:

Funkčné obdobie guvernéra Národnej banky Slovenska je zo zákona šesť rokov. Teda v tomto prípade funkčné obdobie Jozefa Makúcha je do 12. januára 2021. Guvernéra vymenúva prezident na návrh vlády, ktorý musí schváliť parlament.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame