Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, Call centrum, telefonovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Francisco Seco
28. januára 2019 14:26 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Grécko sa vracia na finančné trhy, chce získať tri miliardy eur

Predaj 5-ročných dlhopisov bude prvým testom schopnosti krajiny získavať financie na trhu po tom, ako ukončila prijímanie zahraničnej pomoci.

Grécko oznámilo, že plánuje získať do 3 mld. eur predajom 5-ročných dlhopisov. Pôjde o prvý test schopnosti krajiny získavať financie na trhu po tom, ako vlani v auguste ukončila prijímanie zahraničnej núdzovej pomoci.

Grécka Agentúra pre riadenie verejného dlhu v pondelok informovala, že emisiu dlhopisov budú spoločne manažovať peňažné ústavy BofA Merrill Lynch, Goldman Sachs International Bank, HSBC, JP Morgan, Morgan Stanley a SG CIB.

Dlhopisy by investorom mali ponúknuť budúci týždeň

Dátum emisie dlhopisov Grécko nezverejnilo. Očakáva sa však, že sa zrealizuje na budúci týždeň. Krajina odkladala návrat na dlhopisové trhy pre finančné turbulencie spôsobené rozpočtovou krízou v Taliansku. V posledných týždňoch však náklady na požičiavanie klesli.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame