Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Grécko burza cenných papierov
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Petros Giannakouris, File
6. februára 2018 17:52 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Grécko pre turbulencie na finančných trhoch odložilo emisiu dlhopisov

Očakáva sa, že Grécko zrealizuje tri samostatné emisie dlhopisov predtým, ako sa v auguste skončí program zahraničnej pomoci.

Grécki vládni predstavitelia sa rozhodli pre turbulencie na medzinárodných finančných trhoch odložiť aukciu sedemročných dlhopisov, ktorá bola naplánovaná na tento týždeň. Predstavitelia ministerstva financií a agentúry pre riadenie verejného dlhu o tom rozhodli na utorkovej schôdzke, na ktorej sa stretli v reakcii na prudký pokles amerických akciových trhov a následný výpredaj na globálnych trhoch.

Program pomoci končí

Očakáva sa, že Grécko zrealizuje tri samostatné emisie dlhopisov predtým, ako sa v auguste skončí program zahraničnej pomoci. Emisia dlhopisov je súčasťou plánu úplného návratu Atén na trhy prvýkrát od roku 2010 a na vytvorenie hotovostných rezerv.

V pondelok americký priemyselný index Dow Jones uzavrel nižšie o 4,6 percenta a index S&P 500 klesol o 4,1 percenta. Naposledy tak výrazne americké indexy oslabili v auguste 2011, kedy investorov trápila európska dlhová kríza. Japonský akciový index Nikkei 225 v utorok uzavrel nižšie o 4,7 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame