Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sporenie
Ilustračné foto Stuart Miles/FreeDigitalPhotos.net
20. mája 2015 15:06 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Grécko navrhuje daň z bankových transakcií

Chce tým podporiť rozpočtové príjmy. Daň sa nebude týkať všetkých transakcií.

Grécko počas rokovaní s Medzinárodným menovým fondom (MMF) a EÚ navrhlo zavedenie dane na niektoré bankové transakcie s cieľom zvýšiť rozpočtové príjmy a splniť rozpočtové ciele. Informovala o tom v stredu agentúra Reuters s odvolaním sa na dva zdroje blízke rokovaniam. „Nepadlo žiadne konečné rozhodnutie, ale rokuje sa o tom,“ povedal vládny predstaviteľ. „Návrh sa samozrejme netýka všetkých bankových transakcií,“ doplnil. Druhý zdroj uviedol, že diskusie sú stále v „predbežnej rovine“.

Noviny Kathimerini už skôr informovali, že Atény navrhujú daň vo výške od 0,1 % do 0,2 % na bankové transakcie s cieľom získať od 300 do 600 mil. eur ročne. Rozhovory Grécka s veriteľmi sa ťahajú už štyri mesiace, dôvodom je reforma trhu práce, dôchodková reforma a taktiež oblasť rozpočtu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies