Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Goldman Sachs
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew, File
20. októbra 2017 12:46 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Goldman Sachs signalizuje rozsiahlejší presun z Londýna do Frankfurtu

Goldman Sachs v Londýne zamestnáva približne 5 500 ľudí, vo Frankfurte má zatiaľ 200 zamestnancov.

Americký peňažný ústav Goldman Sachs, ktorý je najväčšou investičnou bankou krajiny, by mohol presunúť viac pracovných pozícií z Londýna do Frankfurtu po tom, ako Veľká Británia vystúpi z Európskej únie. Naznačil to generálny riaditeľ banky Lloyd Blankfein, ktorý na Twitteri uviedol, že nemecké finančné centrum si získava viac jeho pozornosti. „Práve som odcestoval z Frankfurtu.Skvelé stretnutia. Budem tam tráviť oveľa viac času. Brexit,“ napísal na mikroblogovacej sieti.

Banka Goldman Sachs v Londýne zamestnáva približne 5 500 ľudí. Uviedla však, že počet jej zamestnancov vo Frankfurte by sa mohol z terajších 200 zväčšiť dvojnásobne v rámci eventuálnych plánov na obdobie po brexite. Mnohé medzinárodné banky, ktorých sídla pre EÚ sa nachádzajú v Londýne, uvažujú o presune časti podnikania do iných krajín únie, keďže sa blíži odchod Británie z EÚ.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame