Generali za deväť mesiacov s predpisom 146,3 mil. eur

28. decembra 2015 10:13
SITA
Generali
Ilustračné foto Generali

V medziročnom porovnaní poistné spoločnosti narástlo o 10,1 %.

Poisťovňa Generali evidovala počas deviatich mesiacov tohto roka predpísané poistné na úrovni 146,3 mil. eur, a to vrátane začlenenia Genertelu a Európskej cestovnej poisťovne. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 10,1 %.

„Spoločnosť zaznamenala veľmi úspešný vývoj, a to najmä vďaka silnému predaju kľúčových produktov, akými sú napríklad poistenie majetku a zodpovednosti, poistenie motorových vozidiel, či životné poistenie s rizikovým krytím,“ skonštatoval hovorca Generali Milan Janásik.

Životnému poisteniu sa darilo

Predpísané poistné v segmente životného poistenia rástlo podľa vyjadrení spoločnosti o 6 %, a to vďaka silnému rastu rizikového životného poistenia o 30,3 %. „Značný nárast sme zaznamenali aj v jednorazovo platenom životnom poistení, o 101,1%,“ pokračoval Janásik. Nová produkcia v bežne platenom životnom poistení sa zvýšila o 45,2 %.

Neživotné poistenie rástlo miernejšie

Predpísané poistné v segmente neživotného poistenia po rovnakom porovnávacom základe vrátane oboch pričlenených spoločností vzrástlo o 1,6 %. Neživotné poistenie stúplo podľa Janásika vďaka rastu poistenia motorových vozidiel o 2,7 %, najmä povinného zmluvného poistenia o 8,1 %. „Svoju trhovú pozíciu si poisťovňa Generali zachovala aj v roku 2015 so stabilným tretím miestom,“ dodal Janásik.

Spoločnosť Generali Poisťovňa, a. s. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Orientuje na poistenie vozidiel, majetku, cestovného, životného a úrazového poistenia, ako aj na individuálne poistné riešenia pre podnikateľov. Je súčasťou Generali Group, ktorá pôsobí vo viac ako 60 krajinách. V desiatich krajinách strednej a východnej Európy pôsobí prostredníctvom holdingovej spoločnosti Generali CEE Holding.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články