Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Generali
Ilustračné foto Generali
28. decembra 2015 10:13 PoisťovneAktuality od voFinanciach.skSITA

Generali za deväť mesiacov s predpisom 146,3 mil. eur

V medziročnom porovnaní poistné spoločnosti narástlo o 10,1 %.

Poisťovňa Generali evidovala počas deviatich mesiacov tohto roka predpísané poistné na úrovni 146,3 mil. eur, a to vrátane začlenenia Genertelu a Európskej cestovnej poisťovne. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 10,1 %.

„Spoločnosť zaznamenala veľmi úspešný vývoj, a to najmä vďaka silnému predaju kľúčových produktov, akými sú napríklad poistenie majetku a zodpovednosti, poistenie motorových vozidiel, či životné poistenie s rizikovým krytím,“ skonštatoval hovorca Generali Milan Janásik.
Životnému poisteniu sa darilo
Predpísané poistné v segmente životného poistenia rástlo podľa vyjadrení spoločnosti o 6 %, a to vďaka silnému rastu rizikového životného poistenia o 30,3 %. „Značný nárast sme zaznamenali aj v jednorazovo platenom životnom poistení, o 101,1%,“ pokračoval Janásik. Nová produkcia v bežne platenom životnom poistení sa zvýšila o 45,2 %.
Neživotné poistenie rástlo miernejšie
Predpísané poistné v segmente neživotného poistenia po rovnakom porovnávacom základe vrátane oboch pričlenených spoločností vzrástlo o 1,6 %. Neživotné poistenie stúplo podľa Janásika vďaka rastu poistenia motorových vozidiel o 2,7 %, najmä povinného zmluvného poistenia o 8,1 %. „Svoju trhovú pozíciu si poisťovňa Generali zachovala aj v roku 2015 so stabilným tretím miestom,“ dodal Janásik.

Spoločnosť Generali Poisťovňa, a. s. pôsobí na slovenskom trhu od roku 1996. Orientuje na poistenie vozidiel, majetku, cestovného, životného a úrazového poistenia, ako aj na individuálne poistné riešenia pre podnikateľov. Je súčasťou Generali Group, ktorá pôsobí vo viac ako 60 krajinách. V desiatich krajinách strednej a východnej Európy pôsobí prostredníctvom holdingovej spoločnosti Generali CEE Holding.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies