Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wall Street, obchodovanie, investovanie, burza
Foto: SITA/AP Photo/Mary Altaffer
10. januára 2019 7:59 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Fitch: USA môžu stratiť rating na najvyššom stupni

Zastavenie financovania časti federálnych úradov, takzvaný shutdown, by podľa agentúry mohol čoskoro začať vplývať na schopnosť schváliť rozpočet.

Spojeným štátom americkým hrozí, že v neskoršej časti tohto roka stratia rating na najvyššom stupni AAA. Uviedla to v stredu agentúra Fitch, ktorá upozornila, že zastavenie financovania časti federálnych úradov, takzvaný shutdown, by mohol čoskoro začať vplývať na schopnosť schváliť rozpočet. Informoval o tom portál cnbc.com.

Patová situácia medzi prezidentom Donaldom Trumpom a demokratmi v Kongrese v spore o balíček výdavkov na financovanie deviatich vládnych agentúr v stredu trvala už 19. deň. Spor nastal v čase, kedy sú americkí zákonodarcovia vážne rozdelení v otázke prezidentovej požiadavky na peniaze na výstavbu múru na hraniciach USA s Mexikom.

Ratingová agentúra S&P Global, ktorá pre USA v júni minulého roka potvrdila rating na úrovni AAA, pričom uviedla, že výhľad krajiny je stabilný, v stredu pre CNBC povedala, že shutdown nezmenil jej názor. Agentúra Moody’s síce na otázky CNBC v stredu hneď nereagovala, ale koncom decembra podľa informácií tejto americkej televíznej stanice vraj uviedla, že shutdown nebude mať na úverový profil USA podstatný vplyv.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame