Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro bankovky
Ilustračné foto pixabay.com
9. januára 2018 10:50 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Firmy, neziskovky či bytové domy môžu čerpať zo zvýhodnenej úverovej linky

Celkový objem úverovej linky Európskej investičnej banky dosahuje 50 mil. eur, úverové zdroje z Rozvojovej banky Rady Európy predstavujú 40 mil. eur.

Firmy, mestá a obce, organizácie tretieho sektora či bytové domy na Slovensku môžu získať vďaka novým úverovým linkám z Európskej investičnej banky a Rozvojovej banky Rady Európy výhodnejšie financovanie svojich investícií a prevádzky. Celkovo je k dispozícii 90 mil. eur. O úver je možné požiadať prostredníctvom Slovenskej sporiteľne. “Snažíme sa aktívne vyhľadávať príležitosti, vďaka ktorým budú môcť naši klienti čo najefektívnejšie financovať svoje projekty,” uviedla Katarína Gašparovská, riaditeľka odboru produktov a riešení pre firemných klientov Slovenskej sporiteľne.

Financovať sa môže aj bežná prevádzka

Celkový objem úverovej linky Európskej investičnej banky dosahuje 50 mil. eur. Suma je určená všetkým podnikateľom a firmám a aj záujemcom z verejného a neziskového sektora. Úverové prostriedky tak môžu využiť aj mestá a obce, a to nielen na financovanie investícií, ale aj bežnej prevádzky. Maximálna výška úveru je 12,5 mil. eur.

Úverové zdroje z Rozvojovej banky Rady Európy v celkovej výške 40 mil. eur sú určené širokému spektru záujemcov. Teda malým a stredným podnikom a subjektom štátnej, regionálnej alebo miestnej správy na financovanie investičných aj prevádzkových výdavkov. O úver môžu žiadať tiež spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov a bytoví správcovia za účelom financovania projektov smerujúcich k znižovaniu energetickej náročnosti. Maximálna výška úveru na jeden projekt je 1 mil. eur pri malých a stredných podnikoch, 2,5 mil. eur pri subjektoch verejného a neziskového sektora a 850 tis. eur pri bytových domoch.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame