Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro bankovky peniaze mince sporenie kalkulačka
Ilustračné foto. pixabay.com
24. júla 2018 10:52 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Firme Tatra Leasing vlani mierne stúpol zisk

V medziročnom sa zisk zvýšil o 1,6 % na takmer 5 mil. eur.

Spoločnosť Tatra Leasing dosiahla v minulom roku čistý zisk 4,84 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z výročnej správy firmy, v medziročnom porovnaní to znamená nárast o 1,6 %. Objem obchodov medziročne stúpol o 20,19 % na 215,1 mil. eur. Spoločnosť uzatvorila vlani 5 173 nových zmlúv.

Najsilnejšou komoditou boli osobné a úžitkové vozidlá. Tieto tvorili takmer 44 % objemu všetkých uskutočnených obchodov. Ďalej to boli komodity v segmente dopravnej a stavebnej techniky s podielom na celkových obchodoch 26,5 %. Technológie tvorili 23,4 %. Obchody v oblasti nehnuteľností z pohľadu objemu tvorili 6,1 % portfólia.

Lízingový trh vlani podľa vyjadrení spoločnosti potiahli komodity v segmente nehnuteľností, osobných a úžitkových vozidiel, ale aj strojov a zariadení. Financovanie nehnuteľností zaznamenalo nárast o 34,33 % v objeme nových obchodov lízingového trhu. Spoločnosť Tatra Leasing mala v tomto segmente trhový podiel takmer 30 %.

O spoločnosti

Spoločnosť Tatra Leasing je univerzálna lízingová firma pôsobiaca na slovenskom finančnom trhu od roku 1992. Je stopercentnou dcérskou spoločnosťou Tatra banky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame