Firme Consumer Finance Holding vlani klesol zisk aj tržby

16. marca 2017 11:35
SITA, voFinanciach.sk
Peniaze euro bankovky
Ilustračné foto. pixabay.com

Zisk spoločnosti sa znížil o 38 % a tržby z predaja tovaru poklesli o takmer 33 %.

Spoločnosť Consumer Finance Holding, ktorá sa zaoberá spotrebiteľským financovaním, dosiahla v minulom roku čistý zisk 17,03 mil. eur. Navrhla ho celý preúčtovať na nerozdelený zisk minulých rokov. Ako vyplýva z údajov zverejnených vo výročnej správe za minulý rok, v medziročnom porovnaní zisk firmy poklesol o 38 %.

Tržby z predaja tovaru klesli medziročne o 32,6 % na vlaňajších 1,34 mil. eur. Tržby z poskytnutých služieb sa znížili o 13,2 % na sumu 32,27 mil. eur. Úroky z poskytnutých úverov boli v minulom roku vo výške viac ako 59 mil. eur a ostatné výnosy dosiahli takmer 10,55 mil. eur.

Nové legislatívne podmienky

Vlaňajšok bol podľa vyjadrení firmy poznačený výrazným znižovaním úrokov na finančnom trhu, refinančným boomom, ale aj bojom o priazeň každého klienta. Rok 2016 priniesol spoločnosti 414 tisíc aktívnych klientov. Na trhu nebankových spoločností evidovala na konci minulého roka podiel 54 %.

Pozornosť spoločnosti sa sústredila na dodržiavanie nových legislatívnych pravidiel. Išlo o prvý rok, počas ktorého firma po získaní licencie pracovala pod dohľadom Národnej banky Slovenska. Všetky aktivity spoločnosť preto smerovala predovšetkým do optimalizácie vnútorných procesov, do zefektívnenia služieb pre klientov a do úprav produktového portfólia. Hoci sa nedarilo všetkým divíziám rovnako úspešne, firma hodnotí predchádzajúci rok pozitívne.

Vývoj v divíziách bol rôzny

Divízia Quatro vlani zaznamenala podľa vyjadrení spoločnosti mierny pokles produkcie, ktorý bol spôsobený celkovým nepriaznivým vývojom v odvetví splátkového predaja a tiež spustením vlastného splátkového systému jedného z partnerov. Divízia Quatro Car dosiahla 3,8-percentný medziročný nárast a zároveň zaznamenala viac ako trojpercentné prekročenej plánovanej produkcie.

Pozitívne výsledky evidovala aj divízia Slovenská požičovňa. Divízia Triangel ponúkala aj vlani svojim klientom možnosť nakupovať na splátky prostredníctvom webovej stránky a podarilo sa jej nadviazať spoluprácu s novými partnermi, čo jej umožnilo rozšíriť ponuku o nové komodity.

Divízia Slovenské kreditné karty sústredila svoju snahu na prácu s portfóliom existujúcich klientov. Venovala sa hlavne aktivitám zameraným na podporu čerpania a aktivácie klientov, ktorí karty nevyužívali. Divízia Hyperpôžičky hodnotí vlaňajšok ako jeden z najúspešnejších rokov vo svojej histórii. Podarilo sa jej prekročil stanovené plány tak v počte zmlúv ako aj v objeme a rovnako zaznamenala pozitívny medziročný nárast.

O spoločnosti

Spoločnosť Consumer Finance Holding vznikla v roku 2005 s cieľom vykonávať správu nad skupinou finančných spoločností poskytujúcich spotrebiteľské úvery nebankovým spôsobom, splátkový a katalógový predaj a lízing ojazdených áut. Vznikla zlúčením spoločností Quatro, TatraCredit, Q-Car, Q-Broker, Slovenská požičovňa a Slovenské kreditné karty, ktoré terajší vlastník, VÚB banka, kúpila od pôvodných akcionárov. Materská spoločnosť VÚB spolu s Consumer Finance Holding patria do talianskej finančnej skupiny Intesa Sanpaolo.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články