Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
štatistika graf
Ilustračné foto adamr/FreeDigitalPhotos.net
19. júla 2018 10:00 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Firma Tatra Asset Management vlani zvýšila zisk na viac ako 1 mil. eur

V medziročnom porovnaní je to nárast, keďže v roku 2016 evidovala firma zisk na úrovni 559 tis. eur.

Správcovská spoločnosť Tatra Asset Management dosiahla v minulom roku čistý zisk 1,03 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to značný nárast. V roku 2016 totiž evidovala zisk na úrovni 559 tis. eur. Čistá hodnota majetku bola na konci roka vo výške 21,4 mil. eur, pričom rok predtým to bolo 20,3 mil. eur. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

Výnosy firmy vlani dosiahli 19,1 mil. eur, pričom rozhodujúci podiel na výnosoch patril výnosom za správu podielových fondov. Výnosy z poplatkov a provízií boli v minulom roku v objeme 18,8 mil. eur pri medziročnom poklese o 2,9 %. Náklady na poplatky a provízie klesli o 6,5 % na 15,1 mil. eur. Čistý zisk z poplatkov a provízií tak predstavoval sumu 3,7 mil. eur pri náraste o 14,6 %.

Najvyšší trhový podiel

Spoločnosť podľa jej vyjadrení potvrdila v minulom roku pozíciu lídra na trhu kolektívneho investovania, pričom rok 2017 ukončila s 24,4-percentným podielom z celkového objemu spravovaných aktív v podielových fondoch na Slovensku. Svoju produktovú ponuku aj pôsobenie vlani pripravovala na nové legislatívne požiadavky smernice MiFID II. Celkový objem predaja podielových fondov Tatra Asset Managementu vlani dosiahol 532 mil. eur.

Spoločnosť v tomto roku očakáva nárast aktív v podielových fondoch v jej správe oproti predchádzajúcemu obdobiu. Firma zároveň očakáva, že tento rok ukončí so ziskom. Najvýznamnejšiu časť nákladov správcovskej spoločnosti v budúcom období budú tvoriť prevádzkové náklady.

O spoločnosti

Správcovská spoločnosť Tatra Asset Management vznikla v marci 1998. Je dcérskou spoločnosťou Tatra banky a zároveň súčasťou bankovej skupiny Raiffeisen Bank International. Ponúka fondy od depozitných, cez dlhopisové, zaistené, zmiešané, realitné až po akciové.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame