Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ČSOB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza
3. novembra 2015 12:11 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Firma ČSOB Leasing uzatvorila obchody za vyše 300 mil. eur

Deväťmesačný objem obchodov vzrástol medziročne o 15 %.

Spoločnosť ČSOB Leasing uzatvorila za deväť mesiacov tohto roka nové obchody za 306 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 15 %. Výsledky spoločnosti aj naďalej ťahajú podľa jej vyjadrení najmä komodity nákladných vozidiel a nehnuteľností.

V nákladných vozidlách dosiahla spoločnosť medziročný nárast o 41 %. Celkový trištvrteročný obrat spoločnosti dosiahol v tejto oblasti 92 mil. eur. Aj vo financovaní nehnuteľností si firma posilnila podiel na lízingovom trhu. Počas deviatich mesiacov tohto roka narástol objem obchodov v tejto komodite v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 55 %.
Dominujú autá do 3,5 tony
Avšak vo financovaní spoločnosti aj naďalej dominujú automobily do 3,5 tony. V rámci nich ČSOB Leasing dosiahol objem obchodov na úrovni 130 mil. eur pri medziročnom náraste o 5 %. Oblasť strojov, zariadení a technológií predstavovala na všetkých nových obchodoch podiel približne štvrtinu.

Dosiahnuté výsledky firma vykázala pritom na pozadí preberania klientov, dodávateľov a zamestnancov lízingovej spoločnosti VB Leasing SK, ktorej 100-percentný obchodný podiel ČSOB odkúpila 1. júla 2015. “Integráciou tejto spoločnosti s ČSOB Leasing vytvárame firmu s portfóliom vo výške približne 900 mil. eur, 250 zamestnancami a viac ako 40-tisíc zákazníkmi,“ povedal Richard Daubner, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ČSOB Leasing.

No ako doplnila spoločnosť ČSOB Leasing, obchodné výsledky a aj ich medziročné porovnania reprezentujú len spoločnosť ČSOB Leasing. Výsledky odkúpenej spoločnosti VB Leasing SK tak v tejto komunikácii ešte nie sú zohľadnené.
O spoločnosti
ČSOB Leasing je univerzálna lízingová spoločnosť, ktorá vznikla v roku 1996. Jej akcionárom je ČSOB SR, ktorá vlastní 100 % akcií. Patrí do skupiny KBC. V júli 2015 firma odkúpila lízingovú spoločnosť VB Leasing SK, ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 1994.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies