Firma ČSOB Leasing uzatvorila obchody za vyše 300 mil. eur

3. novembra 2015 12:11
SITA
ČSOB
Ilustračné foto SITA/Michal Burza

Deväťmesačný objem obchodov vzrástol medziročne o 15 %.


Spoločnosť ČSOB Leasing uzatvorila za deväť mesiacov tohto roka nové obchody za 306 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 15 %. Výsledky spoločnosti aj naďalej ťahajú podľa jej vyjadrení najmä komodity nákladných vozidiel a nehnuteľností.

V nákladných vozidlách dosiahla spoločnosť medziročný nárast o 41 %. Celkový trištvrteročný obrat spoločnosti dosiahol v tejto oblasti 92 mil. eur. Aj vo financovaní nehnuteľností si firma posilnila podiel na lízingovom trhu. Počas deviatich mesiacov tohto roka narástol objem obchodov v tejto komodite v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 55 %.

Dominujú autá do 3,5 tony

Avšak vo financovaní spoločnosti aj naďalej dominujú automobily do 3,5 tony. V rámci nich ČSOB Leasing dosiahol objem obchodov na úrovni 130 mil. eur pri medziročnom náraste o 5 %. Oblasť strojov, zariadení a technológií predstavovala na všetkých nových obchodoch podiel približne štvrtinu.

Dosiahnuté výsledky firma vykázala pritom na pozadí preberania klientov, dodávateľov a zamestnancov lízingovej spoločnosti VB Leasing SK, ktorej 100-percentný obchodný podiel ČSOB odkúpila 1. júla 2015. “Integráciou tejto spoločnosti s ČSOB Leasing vytvárame firmu s portfóliom vo výške približne 900 mil. eur, 250 zamestnancami a viac ako 40-tisíc zákazníkmi,“ povedal Richard Daubner, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ČSOB Leasing.

No ako doplnila spoločnosť ČSOB Leasing, obchodné výsledky a aj ich medziročné porovnania reprezentujú len spoločnosť ČSOB Leasing. Výsledky odkúpenej spoločnosti VB Leasing SK tak v tejto komunikácii ešte nie sú zohľadnené.

O spoločnosti

ČSOB Leasing je univerzálna lízingová spoločnosť, ktorá vznikla v roku 1996. Jej akcionárom je ČSOB SR, ktorá vlastní 100 % akcií. Patrí do skupiny KBC. V júli 2015 firma odkúpila lízingovú spoločnosť VB Leasing SK, ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 1994.

Odporúčané články

Čo si o tom myslíte?

Podobné články