Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
štatistika graf, kalkulačka
Ilustračné foto. Pong/FreeDigitalPhotos.net
26. februára 2016 11:18 Financie všeobecneAktuality od voFinanciach.skSITA

Finportal dosiahol vlani vyše 35-percentný nárast obratu

Sprostredkovatelia Finportalu uzatvorili vlani viac ako 31 500 zmlúv.

Spoločnosť Finportal, ktorá ponúka servisné služby pre nezávislých finančných sprostredkovateľov na Slovensku, zaznamenala v minulom roku vyše 35-percentný nárast obratu. Sprostredkovatelia uzatvorili vlani podľa vyjadrení firmy viac ako 31 500 zmlúv. Hypotekárne úvery tvorili takmer 43 % z obratu.

V roku 2015 dosiahol Finportal objem sprostredkovaných úverov v hodnote 192,5 mil. eur. Najväčšiu časť z toho tvorili hypotekárne úvery v hodnote 180 mil. eur, ktoré zaznamenali takmer 100-percentný nárast v porovnaní s rokom 2014. Priemerná výška hypotekárneho úveru sprostredkovaného spoločnosťou Finportal v minulom roku bola 60 565 eur.
Plány
V roku 2016 očakáva firma pokračovanie rastu objemu poskytnutých úverov, ktorý však nebude mať dynamiku minulého roka. Dôvodom bude nový zákon o úveroch na bývanie, ktorý by mohol ovplyvniť zvýšenie úrokových sadzieb a taktiež sprísnenie podmienok 100-percentného financovania.

Spoločnosť Finportal je servisnou spoločnosťou pre nezávislých obchodníkov a finančné skupiny. Do Obchodného registra SR bola zapísaná v roku 2010.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies