Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Finančné inštitúcie čakajú pri automatickej výmene informácií na účely správy daní zmeny

Dokumenty, zmluvy, zmluva
Ilustračné foto. pixabay.com

Finančné inštitúcie budú musieť od januára na podania pre automatickú výmenu informácií na účely správy daní využívať nové formuláre. Podľa finančnej správy však nebudú musieť poskytovať žiadne ďalšie dodatočné informácie.

Finančné inštitúcie čakajú pri automatickej výmene informácií na účely správy daní zmeny. Od januára totiž bude platiť výlučne nový formulár, a to pre nové podania v roku 2017, ako aj pre opravy chybných podaní z roku 2016. V aktuálnom formulári pribudnú nové prvky a pôvodný bude neplatný. „Treba podotknúť, že žiadna zo zmien vo formulári nepožaduje, aby slovenské finančné inštitúcie zhromažďovali ďalšie dodatočné informácie,“ dodáva finančná správa.

Tieto zmeny sa dotknú aj výmeny informácií o finančných účtoch na účely správy daní medzi finančnou správou Slovenskej republiky a daňovou správou USA v rámci dokumentu FATCA. Finančné inštitúcie majú povinnosť do 30. júna 2017 poskytnúť finančnej správe informácie o finančných účtoch za rok 2016. Finančná správa zašle prijaté informácie daňovej správe Spojených štátov amerických do 30. septembra 2017. Za nesplnenie povinností FATCA hrozí finančnej inštitúcii pokuta vo výške až do 10 tis. eur.

V roku 2016 sa uskutočnila automatická výmena informácií o finančných účtoch na účely správy daní medzi Finančnou správou SR a daňovou správou USA, známa ako FATCA, po prvý raz.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 27. decembra 2016 11:48Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...