Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro bankovky
Ilustračné foto pixabay.com
1. októbra 2018 15:47 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA / voFinanciach.sk

Finančná spolupráca trojice subjektov prinesie zvýhodnené úvery pre podniky

Úvery sú plánované pre viac ako 600 podnikov v celkovej výške zhruba 220 mil. eur.

Štátna spoločnosť Slovak Investment Holding, Slovenská záručná a rozvojová banka a UniCredit Bank začínajú finančnú spoluprácu. Jej cieľom je poskytovanie zvýhodnených úverov pre slovenské malé a stredné podniky. Úvery sú do roku 2023 plánované pre viac ako 600 podnikov v celkovej výške zhruba 220 mil. eur. Prvé žiadosti o úvery budú môcť podniky podať už v tomto roku. Informovala o tom spoločnosť Slovak Investment Holding.

Financovanie z operačného programu

Zdrojom úverov sú finančné nástroje Slovak Investment Holding, ktoré sú financované z Operačného programu Výskum a inovácie a dodatočné zdroje Slovenskej záručnej a rozvojovej banky a UniCredit Bank. Slovak Investment Holding ako hlavný partner projektu poskytuje úverový finančný nástroj vo výške 24,2 mil. eur pre záručnú banku. Garančný finančný nástroj pre UniCredit Bank je v objeme 12,1 mil. eur.

Prostredníctvom týchto nástrojov Slovak Investment Holding preberá na seba časť portfóliového rizika z poskytovaných úverov. Tým sa podľa vyjadrení firmy umožňuje a podporuje výhodnejšie financovanie pre malé a stredné podniky na Slovensku. Spoločnosť Slovak Investment Holding dokázala podľa jej generálneho riaditeľa Ivana Lesaya nastaviť vysokú mieru spolufinancovania záručnej banky a UniCredit Bank. V prípade tejto spolupráce sa podarilo podľa neho dosiahnuť vyššiu mieru spolufinancovania než v prípade obdobných investičných aktivít Európskeho investičného fondu na Slovensku v minulosti.

Možnosť dodatočného navýšenia

Slovenská záručná a rozvojová banka a UniCredit Bank boli na spoluprácu so Slovak Investment Holding vybrané formou verejného obstarávania. V prípade záujmu na trhu existuje možnosť dodatočného navýšenia zdrojov Slovak Investment Holding pre tieto banky, a tým pádom na ďalšie úvery pre malé a stredné podniky.

“Podpis zmluvy je len ďalším dôkazom o výhodnej, spoľahlivej a stabilnej finančnej podpore našej banky pre slovenské podniky,” povedal generálny riaditeľ Slovenskej záručnej a rozvojovej banky Dušan Tomašec. “Cieľom UniCredit Bank je neustále zvyšovať kvalitu služieb pre našich klientov. Pevne verím, že spolupráca so Slovak Investment Holding nám v dosahovaní tohto cieľa pomôže,“ povedal riaditeľ slovenskej pobočky UniCredit Bank Miroslav Štrokendl.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame