Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fed, Americká centrálna banka
Americká centrálna banka (Fed). AP Photo/Alex Brandon
18. februára 2016 9:12 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Fed zvažoval zmenu tempa zvyšovania úrokových sadzieb

Predstavitelia Fedu na januárovom zasadnutí diskutovali o zmene pohľadu na primerané tempo zvyšovania úrokových sadzieb. Zhodli sa však na tom, že by bolo predčasné meniť výhľad americkej ekonomiky.

Americký Federálny rezervný systém (Fed) minulý mesiac vyjadril znepokojenie v súvislosti s globálnou finančnou situáciou, ktorá by mohla zasiahnuť americkú ekonomiku. Zároveň jeho predstavitelia zvažovali zmenu tempa zvyšovania úrokových sadzieb. Vyplýva to zo zverejnenej zápisnice zo zasadnutia Fedu, ktoré sa uskutočnilo 26. a 27. januára. Väčšina predstaviteľov americkej centrálnej banky po dlhšej diskusii uviedla, že napnutejšie finančné podmienky sa „môžu zhruba zhodovať“ s ďalším zvyšovaním sadzieb.

Predstavitelia Fedu diskutovali o zmene pohľadu na primerané tempo zvyšovanie úrokových sadzieb. Zhodli sa však na tom, že by bolo predčasné meniť výhľad americkej ekonomiky. Americká centrálna banka bude pozorne monitorovať globálny ekonomický vývoj a ceny komodít. To naznačuje, že súčasné spomalenie globálneho rastu a oslabenie akciových trhov môžu viesť k tomu, že sa Fed vzdá svojho decembrovému zámeru. Ten predpokladal, že americká centrálna banka by mohla v tomto roku sadzby zvýšiť štyrikrát.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Zavrieť

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies