Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Fed smeruje k zvýšeniu úrokových sadzieb v decembri

Dolár, Amerika
Ilustračné foto. pixabay.com

Vyplýva to zo zápisnice z októbrového zasadnutia predstaviteľov Fedu.

Viacero predstaviteľov Federálneho rezervného systému (Fed) sa vyslovilo za možné decembrové zvýšenie úrokových sadzieb. Vyplýva to zo zápisnice z októbrového zasadnutia predstaviteľov Fedu, ktoré sa konalo od 27. do 28. októbra. Bankári hovorili taktiež o dôkazoch, že dlhodobý potenciál americkej ekonomiky oslabil. Situácia počas leta a skoršej jesene bola poznačená volatilitou na amerických trhoch a oslabením Číny. Zo zápisnice však vyplýva, že väčšina predstaviteľov Fedu má pocit, že do budúceho zasadnutia americkej centrálnej banky by mohli byť splnené podmienky pre zvýšenie úrokových sadzieb.
Riziko poklesu sa podľa bankárov zmiernilo
„Americký finančný systém ukázal, že ustojí turbulencie na globálnych finančných trhoch bez náznaku systémovej záťaže,“ uvádza sa v zápisnici. „Väčšina účastníkov je presvedčená, že riziko poklesu vyplývajúce z ekonomického a finančného vývoja sa zmiernilo. Riziká pre výhľad domácej ekonomickej aktivity a pre trh práce považujú za takmer vyvážené,“ uvádza sa v zápisnici.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Dátum 19. novembra 2015 8:28Zdroj SITA

Odporúčame

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...