Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie
Ilustračné foto SITA/AP Photo/Richard Drew
9. októbra 2015 10:02 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Fed sadzby nezvýšil v reakcii na spomalenie svetovej ekonomiky

Predstavitelia americkej centrálnej banky boli znepokojení náznakmi globálneho spomalenia, nemyslia si však, že sa výrazne mení výhľad americkej ekonomiky.

Predstavitelia amerického Federálneho rezervného systému (Fed) sa v septembri rozhodli, že bude obozretné počkať na dôkaz, že spomalenie globálnej ekonomiky nevykoľají americkú ekonomiku. Vyplýva to zo zápisnice zo zasadnutia predstaviteľov Fedu, ktoré sa uskutočnilo 16. a 17. septembra. Predstavitelia americkej centrálnej banky boli znepokojení náznakmi globálneho spomalenia, nemyslia si však, že sa výrazne mení výhľad americkej ekonomiky.

„Čiastočne pre riziká výhľadu ekonomickej aktivity a inflácie sa rada pre monetárnu politiku rozhodla, že bude obozretné počkať na ďalšie informácie,“ uvádza sa v zápisnici. Fed tak v septembri ponechal sadzby nezmenené. Väčšina z predstaviteľov Fedu je však naďalej presvedčená, že sadzby do konca roka stúpnu.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame