Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fed, Americká centrálna banka
Americká centrálna banka (Fed). AP Photo/Charles Dharapak
20. augusta 2015 8:09 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Fed sa v júli posunul bližšie k rastu úrokových sadzieb

Dôvodom je zlepšenie situácie na trhu práce. Predstavitelia americkej centrálnej banky však aj naďalej vyjadrovali obavy v súvislosti so zaostávajúcou mierou inflácie.

Zlepšenie situácie na trhu práce posunulo predstaviteľov amerického Federálneho rezervného systému (Fed) bližšie k zvýšeniu úrokových sadzieb počas júlového zasadnutia. Predstavitelia americkej centrálnej banky však aj naďalej vyjadrovali obavy v súvislosti so zaostávajúcou mierou inflácie. Vyplýva to zo zápisnice zo zasadnutia zverejnenej v stredu.

Jeden z predstaviteľov americkej centrálnej banky bol pripravený hlasovať za zvýšenie sadzieb už v júli. Ďalší účastníci zasadnutia vyjadrili názor, že ekonomické podmienky potrebné na začiatok zvyšovania sú splnené, prípadne vyjadrili vieru v to, že budú splnené v krátkom čase.

Táto dôvera spojená s tým, že „mnohí členovia (Fedu)“ uznali, že stav plnej zamestnanosti je blízko, viedla Fed k júlovému stanovisku. Podľa neho je potrebné, skôr ako sadzby porastú, „určité“ zlepšenie na trhu práce.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame