Fed sa v júli posunul bližšie k rastu úrokových sadzieb

20. augusta 2015 8:09
SITA
Fed, Americká centrálna banka
Americká centrálna banka (Fed). AP Photo/Charles Dharapak

Dôvodom je zlepšenie situácie na trhu práce. Predstavitelia americkej centrálnej banky však aj naďalej vyjadrovali obavy v súvislosti so zaostávajúcou mierou inflácie.

Zlepšenie situácie na trhu práce posunulo predstaviteľov amerického Federálneho rezervného systému (Fed) bližšie k zvýšeniu úrokových sadzieb počas júlového zasadnutia. Predstavitelia americkej centrálnej banky však aj naďalej vyjadrovali obavy v súvislosti so zaostávajúcou mierou inflácie. Vyplýva to zo zápisnice zo zasadnutia zverejnenej v stredu.

Jeden z predstaviteľov americkej centrálnej banky bol pripravený hlasovať za zvýšenie sadzieb už v júli. Ďalší účastníci zasadnutia vyjadrili názor, že ekonomické podmienky potrebné na začiatok zvyšovania sú splnené, prípadne vyjadrili vieru v to, že budú splnené v krátkom čase.

Táto dôvera spojená s tým, že „mnohí členovia (Fedu)“ uznali, že stav plnej zamestnanosti je blízko, viedla Fed k júlovému stanovisku. Podľa neho je potrebné, skôr ako sadzby porastú, „určité“ zlepšenie na trhu práce.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články