Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Eximbanka
Ilustračné foto Eximbanka
23. septembra 2015 12:34 BankyAktuality od voFinanciach.skSITA

Eximbanka počíta budúci rok so ziskom 293 tis. eur

Oproti očakávanej skutočnosti za tento rok by to znamenalo nárast o 4 %.

Exportno-importná banka (Eximbanka) plánuje v budúcom roku dosiahnuť čistý zisk na úrovni 293 tis. eur. Ako ďalej banka uvádza v návrhu budúcoročného rozpočtu, oproti očakávanej skutočnosti za tento rok by to znamenalo nárast o 4 %. V roku 2014 banka dosiahla zisk po zdanení v sume 342 tis. eur.

Návrh rozpočtu banky na rok 2016 zakladá stabilizáciu, príp. mierny nárast obchodných aktivít. Vzhľadom k tomu, že Eximbanka ponúka klientom celý rozsah svojich produktov ako jedna inštitúcia, môže v niektorých prípadoch dochádzať k vzájomnej konkurencii bankových a poisťovacích produktov. Zvýšený dopyt po poisťovacích produktoch môže napríklad zapríčiňovať podľa Eximbanky nižšiu angažovanosť v bankovej oblasti.

Exportno-importnú banku zriadili zákonom z roku 1997. Poslaním Eximbanky je podpora slovenského exportu prostredníctvom bankových a poisťovacích aktivít. Jej úlohou je zlepšiť hospodársku výmenu Slovenskej republiky so zahraničím a zvýšiť konkurencieschopnosť slovenských výrobcov na zahraničných trhoch.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame