Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Richard Drew
11. októbra 2018 12:32 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Európske akciové trhy v úvode štvrtkového obchodovania klesli

Prudké oslabenie na Wall Street by sa podľa Stephena Innesa zo spoločnosti OANDA „mohlo zmeniť na pandémiu na globálnych trhoch“.

Európske akciové trhy v úvode štvrtkového obchodovania klesli po prudkom oslabení na Wall Street počas predošlého dňa. Index francúzskej burzy CAC 40 stratil 1,3 percenta, nemecký akciový index DAX klesol o 1,1 percenta a britský index FTSE 100 sa prepadol o 1,7 percenta. „Akciové trhy boli dnes zničené“ a investori sú „úplne na ústupe“, povedal Stephen Innes zo spoločnosti OANDA. „Najnovšie kýchnutie“ na Wall Street „by sa mohlo zmeniť na pandémiu na globálnych trhoch,“ dodal.

Investorov znepokojuje možné ďalšie zvýšenie úrokových sadzieb v USA, čo by firmám zvýšilo náklady na požičiavanie a stalo by sa záťažou ekonomického rastu. „Investori sú prekvapení tempom, ktorým úroky stúpajú,“ uviedla Marcella Chowová z J.P. Morgan Asset Management.

Francis Tan zo spoločnosti UOB Private Bank však verí, že trhy sa zotavia. „Hodnotenie amerických akcií, predovšetkým akcií technologických firiem, je stále dosť vysoké,“ konštatoval.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame