Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Obchodovanie, Call centrum, telefonovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Francisco Seco
6. februára 2018 12:54 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Európske akciové trhy prudko klesli, neskôr časť strát vymazali

V reakcii na pád trhov v USA a v Ázii britský index FTSE 100 po otvorení utorkového obchodovania klesol o 2,5 %, francúzsky CAC 40 a nemecký DAX oslabili zhodne o 3 %.

Európske akciové trhy v úvode utorkového obchodovania prudko klesli v reakcii na pád trhov v USA v Ázii, keďže investori sa obávali, že korekcia trhu by sa mohla zmeniť na dlhodobé oslabovanie. V prvých minútach po otvorení obchodovania britský akciový index FTSE 100 stratil 2,5 percenta a index francúzskej burzy CAC 40 si pohoršil o tri percentá. Podobne sa vyvíjal aj nemecký index DAX, ktorý si odpísal tri percentá.

Prepad európskych indexov sa zmiernil

Investorov po celom svete totiž vyľakala perspektíva výraznejšieho zvýšenia úrokov v USA, ako sa očakávalo, ak rastúce mzdy podporia posilnenie inflácie.

Neskôr sa však počas európskeho obchodovania objavili známky zmiernenia výpredaja akcií. Nádeje, že v utorok sa nezopakuje výpredaj, ktorý Wall Street postihol predošlý deň, pomohli európskym trhom vymazať časť úvodných strát. Britský index FTSE 100 znížil stratu na 1,8 percenta a index nemeckej burzy stratu skresal na úroveň 1,9 percenta.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame