Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wall Street, obchodovanie, investovanie, burza
Foto: SITA/AP Photo/Mary Altaffer
7. novembra 2018 11:11 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

Európske akciové trhy na výsledky kongresových volieb v USA zareagovali rastom

Britský akciový index FTSE 100 si v úvode stredajšieho obchodovania pripísal 1 %, index nemeckej burzy DAX stúpol tiež o 1 % a francúzsky index CAC 40 si prilepšil o 1,1 %.

Európske akciové trhy v úvode stredajšieho obchodovania výrazne posilnili po tom, ako sa ukázalo, že výsledky kongresových volieb v USA sú v podstate v súlade s očakávaniami.

Demokrati opäť získali kontrolu nad Snemovňou reprezentantov a republikáni si udržali väčšinu v Senáte. Britský akciový index FTSE 100 si po otvorení stredajšieho obchodovania pripísal 1 percento, index nemeckej burzy DAX stúpol tiež o 1 percento a francúzsky index CAC 40 si prilepšil o 1,1 percenta.

Hoci výsledky amerických volieb zväčšujú perspektívu politickej slepej uličky vo Washingtone, zakladateľ obchodovacej platformy Pelican Mike Read uviedol, že „mrak neistoty z posledných niekoľkých týždňov sa zdvihol a opäť vidíme obchodovanie ako zvyčajne“. Domnieva sa pritom, že mnohí obchodníci, ktorí v uplynulých týždňoch stáli bokom, sa vrátia na trhy.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Keltner.jpeg

Všetko o indikátore SAR Parabolic

18. marca 2019 Investovanie, Aktuality

Medzi najpopulárnejšie trendové indikátory môžeme zaradiť aj Parabolic SAR. Kľúčový indikátor pri analýze trendu na trhu, tento indikátor je veľmi jednoduché použiť a je vhodný na akýkoľvek štýl obchodovania. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o indikátore Parabolic SAR.

Odporúčame