Európska investičná banka poskytla VÚB úverovú linku v objeme 50 mil. eur

9. februára 2017 11:11
SITA, voFinanciach.sk
Dohoda, podpis, zmluva, úver
Ilustračné foto pixabay.com

Prostriedky sú určené na projekty malých a stredných podnikov, veľkých korporácií a verejného sektora na Slovensku.

Európska investičná banka (EIB) poskytla skupine VÚB úverovú linku v objeme 50 mil. eur. Zvýhodnené úvery sú určené na regionálny rozvoj, financovanie malého a stredného podnikania, podporu životného prostredia a vedomostnej ekonomiky. Informovala o tom VÚB banka.

Ide už o piatu transakciu

Pôžička je pokračovaním dlhodobej spolupráce medzi EIB a skupinou VÚB. Je to už v poradí piata transakcia týchto dvoch inštitúcií. Vyčlenené prostriedky by mali zvýšiť dostupnosť cenovo prijateľného dlhodobého financovania, konkurencieschopnosť a produktivitu malých a stredných podnikov, ktoré sú podľa VÚB jedným z hybných motorov slovenskej ekonomiky.

“Malé a stredné podniky zamestnávajú takmer tri štvrtiny pracovných síl na Slovensku. Aj vďaka tejto spolupráci budú môcť firmy výhodne financovať nákup nových technológií, zariadení, či dokonca aj výstavbu nových výrobných hál. Mestá a obce môžu peniaze využiť na opravu cestných komunikácii, rekonštrukciu mestských budov alebo osvetlenia,” vysvetľuje Jozef Kausich, riaditeľ firemného bankovníctva VÚB banky.

Je potrebné splniť podmienky

Zdroje sú určené pre malé a stredné podniky do 250 zamestnancov, pre väčšie korporácie s počtom zamestnancov do 3 000 a pre iné spôsobilé verejné a súkromné entity s počtom zamestnancov nad 3 000. O úver môžu požiadať aj mestá a obce. Prostriedky bude možné čerpať formou úveru. Žiadatelia, ktorí sa budú uchádzať o tieto financie, budú musieť splniť podmienky stanovené EIB, najmä účel financovania, stav rozpracovanosti projektu, vlastnícka štruktúra dlžníka, či podiel EIB zdrojov na financovaní.

EIB je dlhoročne pôsobiaca úverová inštitúcia Európskej únie, ktorú vlastnia členské štáty. Poskytuje dlhodobé finančné prostriedky na kvalitné investície, aby tak prispela k napĺňaniu cieľov politiky EÚ.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 195 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články