Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf Forex obchodovanie
Ilustračné foto flickr
19. mája 2015 17:32 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Euro voči doláru kleslo na týždňové minimum

Európska mena reagovala na vyjadrenia ECB.

Spoločná európska mena v utorok voči doláru oslabila pod úroveň 1,12 USD/EUR. Reagovala na vyjadrenia predstaviteľov Európskej centrálnej banky, ktorí uviedli, že banka by mohla podniknúť ďalšie kroky s cieľom znížiť výnosy z dlhopisov členských krajín eurozóny a podporiť infláciu. To by mohlo potenciálne znamenať ďalšie zaplavenie trhu eurami.

Spoločná mena si oproti doláru odpísala 1,3 % a klesla na týždňové minimum 1,1160 USD/EUR. Z oslabenia eura profitoval dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien. Index posilnil o takmer 1 % a stúpol na týždňové maximum 95,05 bodu. Jeho hodnota však stúpala už predtým a to vďaka rastu výnosov z amerických dlhopisov.

Stredoeurópske meny

Stredoeurópske meny v utorok oproti euru posilnili. Maďarský forint a poľský zlotý stúpli o takmer 1 % po tom, ako člen Výkonnej rady Európskej centrálnej banky Benoit Coeure povedal, že banka pred letom zvýši objem nakupovaných dlhopisov. Forint do 10:29 SELČ vzrástol o 0,97 % na 306,100 HUF/EUR a zlotý posilnil o 0,81 % na 4,044 PLN/EUR. Česká koruna si tiež prilepšila, a to o 0,13 % na 27,375 CZK/EUR.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame