Euro voči doláru kleslo na týždňové minimum

19. mája 2015 17:32
SITA
Graf Forex obchodovanie
Ilustračné foto flickr

Európska mena reagovala na vyjadrenia ECB.

Spoločná európska mena v utorok voči doláru oslabila pod úroveň 1,12 USD/EUR. Reagovala na vyjadrenia predstaviteľov Európskej centrálnej banky, ktorí uviedli, že banka by mohla podniknúť ďalšie kroky s cieľom znížiť výnosy z dlhopisov členských krajín eurozóny a podporiť infláciu. To by mohlo potenciálne znamenať ďalšie zaplavenie trhu eurami.

Spoločná mena si oproti doláru odpísala 1,3 % a klesla na týždňové minimum 1,1160 USD/EUR. Z oslabenia eura profitoval dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien. Index posilnil o takmer 1 % a stúpol na týždňové maximum 95,05 bodu. Jeho hodnota však stúpala už predtým a to vďaka rastu výnosov z amerických dlhopisov.

Stredoeurópske meny

Stredoeurópske meny v utorok oproti euru posilnili. Maďarský forint a poľský zlotý stúpli o takmer 1 % po tom, ako člen Výkonnej rady Európskej centrálnej banky Benoit Coeure povedal, že banka pred letom zvýši objem nakupovaných dlhopisov. Forint do 10:29 SELČ vzrástol o 0,97 % na 306,100 HUF/EUR a zlotý posilnil o 0,81 % na 4,044 PLN/EUR. Česká koruna si tiež prilepšila, a to o 0,13 % na 27,375 CZK/EUR.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články