Euro posilnilo voči doláru aj oproti libre

14. januára 2016 13:23
SITA
Euro, dolár, britská libra, peniaze, bankovky
Ilustračné foto. pixabay.com
AKTUALIZOVANÉ

Euro si voči doláru pripísalo približne pol percenta a dostalo sa na trojdňové maximum.

Spoločná európska mena vo štvrtok oproti doláru posilnila. Reagovala tak na správu o tom, že predstavitelia Európskej centrálnej banky nie sú presvedčení o nutnosti podniknúť v najbližšom období ďalšie kroky v menovej politike. Euro si pripísalo približne pol percenta a dostalo sa na trojdňové maximum 1,0937 USD/EUR. Oproti euru oslabila aj britská libra, ktorá sa dostala na ročné minimum 0,7607 GBP/EUR.

Kanadský dolár voči americkému menovcovi oslabil

Kanadský dolár oslabil na najnižšiu úroveň od apríla 2003. Predpokladá sa totiž, že ďalšie zníženie cien ropy poškodí kanadskú ekonomiku. To vyvolalo dohady, že centrálna banka Kanady by mohla na budúci týždeň zredukovať úrokové sadzby. Kanadský dolár oproti svojmu americkému menovcovi klesol na 1,4389 CAD/USD.

Meny v regióne voči euru strácali

Stredoeurópske meny vo štvrtok pod vedením poľského zlotého oslabili oproti euru, keďže predstavitelia ECB sa nevyjadrili za uvoľnenie menovej politiky. Nižšie úrokové sadzby ECB by totiž znamenali relatívne vyššiu príťažlivosť mien nových trhových ekonomík Európskej únie. Zlotý do 14:32 SEČ klesol o 0,81 % na 4,378 PLN/EUR, maďarský forint oslabil o 0,16 % na 316 HUF/EUR a česká koruna stagnovala na úrovni 27,020 CZK/EUR.

Odporúčané články

Súvisiace témy:

Čo si o tom myslíte?

Podobné články