Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro, dolár, britská libra, peniaze, bankovky
Ilustračné foto. pixabay.com
26. októbra 2017 17:28 OstatnéFinancie a ekonomika od voFinanciach.skSITA

Euro po zasadaní ECB strácalo

Euro voči doláru kleslo na 1,1717 USD/EUR.

Euro vo štvrtok oslabovalo voči americkému doláru v reakcii na oznámenie Európskej centrálnej banky (ECB), že s účinnosťou od januára budúceho roka zníži mesačné nákupy dlhopisov na 30 mld. zo súčasných 60 mld. eur. Podľa vyhlásenia po zasadnutí ECB budú nákupy v obmedzenom režime pokračovať prinajmenšom do septembra 2018. Banka ale ponechala otvorenú možnosť zvýšenia objemu nákupov, pokiaľ si to vyžiada ekonomická situácia v 19-člennej menovej únii.

Opatrný postup

Tempo redukcie stimulov „ukazuje, že ECB chce začať ústup (od neštandardných stimulačných opatrení) tak opatrne, ako je to len možné, ideálne tak, aby neposilnilo euro a aby sa nezvýšili výnosy z dlhopisov,“ uviedol Carsten Brzeski, hlavný ekonóm banky ING Germany.

Euro voči doláru kleslo na 1,1717 USD/EUR zo stredajšieho záveru 1,1807 USD/EUR. Dolár voči japonskému jenu posilnil na 113,85 JPY/USD z úrovne 113,72 JPY/USD.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame