Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Graf obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Richard Drew
26. júna 2018 14:57 InvestovanieAktuality od voFinanciach.skSITA

ESMA prijal opatrenia v rámci binárnych opcií a finančných rozdielových zmlúv

Prijaté opatrenie v rámci binárnych opcií obsahuje zákaz uvádzania na trh, distribúcie alebo predaja binárnych opcií, v rámci opatrenia finančných rozdielových zmlúv ide o obmedzenie uvádzania na trh, distribúcie alebo predaja finančných rozdielových zmlúv.

Európsky orgán pre cenné papiere a trhy (ESMA) rozhodol o prijatí dočasných intervenčných opatrení vo vzťahu k poskytovaniu binárnych opcií a finančných rozdielových zmlúv retailovým investorom. Opatrenie vzťahujúce sa na binárne opcie sa bude uplatňovať od 2. júla 2018 počas troch mesiacov. Opatrenie vzťahujúce sa na finančné rozdielové zmluvy sa bude uplatňovať od 1. augusta 2018 tiež počas troch mesiacov. Informovala o tom Národná banka Slovenska a zároveň dodala, že v rámci výkonu dohľadu nad finančným trhom bude monitorovať a v prípade potreby vynucovať dodržiavanie uvedených intervenčných opatrení ESMA.

Opatrenie v rámci binárnych opcií sa týka zákazu uvádzania na trh, distribúcie alebo predaja týchto finančných produktov retailovým investorom. Opatrením v rámci finančných rozdielových zmlúv dôjde k obmedzeniu uvádzania na trh. Taktiež sa týka distribúcie alebo predaja týchto finančných produktov retailovým investorom. Uvedené činnosti bude dovolené vykonávať iba v prípade splnenia všetkých podmienok uvedených v rozhodnutí.

ESMA má minimálne každé tri mesiace povinnosť preskúmať dočasné intervenčné opatrenia a zvážiť potrebu opätovného obnovenia ich uplatňovania. Ak sa po tejto trojmesačnej lehote dočasné intervenčné opatrenia neobnovia, automaticky zaniknú.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame